| VYHĽADÁVANIE |  MAPA STRÁNOK  | KONTAKT |

NAPÍŠTE NÁM

Na úvodnú stránku

Kto  je UNB?

Univerzitná nemocnica Bratislava je najväčším zdravotníckym zariadením na Slovensku. Tvorí ju päť nemocníc  – Nemocnica Ružinov, Nemocnica ak. L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Zamestnáva vyše 1 400 lekárov a 2 200 sestier. Je štátnou príspevkovou organizáciou, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. UNB je nástupcom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava. Súčasný názov používa od 1. júla 2010.  Má uzatvorené zmluvy o poskytnutí zdravotnej starostlivosti so zdravotnými poisťovňami v SR.

Aké je poslanie UNB?

Základným poslaním je plnenie úloh súvisiacich so starostlivosťou o ochranu, zachovanie a navrátenie zdravia ľudí poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Poskytuje ambulantnú a ústavnú zdravotnú starostlivosť a odber orgánov, tkanív a buniek od darcov, ich spracovanie a prenos príjemcovi, a to v rozsahu určenom Ministerstvom zdravotníctva SR. Vykonáva aj obslužné činnosti potrebné pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti a služieb súvisiacich s jej poskytovaním. Vykonáva vedecko-výskumnú činnosť a zabezpečuje zavádzanie výsledkov vedy a výskumu do praxe. Podľa platných predpisov plní úlohy spojené s prípravou zdravotníctva na obranu štátu.

Čím je  nemocnica univerzitná?

UNB sa podieľa na príprave na zdravotnícke povolania, na výučbe a ďalšom vzdelávaní zdravotníckych pracovníkov, osobitne lekárov, farmaceutov, sestier, pôrodných asistentiek, asistentov, záchranárov a iných pracovníkov v zdravotníctve. Na zabezpečenie stredoškolského, vysokoškolského a ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov a pracovníkov v zdravotníctve uzatvára UNB dohody s Univerzitou Komenského v Bratislave, Slovenskou zdravotníckou univerzitou a inými vzdelávacími ustanovizňami.

Riaditeľ:
    MUDr. Miroslav Bdžoch, PhD., MPH.

Námestníčka úseku zdravotnej starostlivosti:
    MUDr. Marta Hájková, CSc., MPH.

Námestníčka úseku ošetrovateľstva:
  PhDr. Eva Somogyiová, MPH.

Zástupca riaditeľa Nemocnica Ružinov:
MUDr. Tomáš Haško, PhD.
Zástupca riaditeľa Nemocnica akad. Dérera:
    MUDr. Tomáš Heger

Zástupca riaditeľa Nemocnica Sv. Cyrila a Metoda:
MUDr. Pavol Sýkora, MPH.
Zástupca riaditeľa Nemocnica Staré Mesto:
MUDr. Vladimír Kostka
Zástupca riaditeľa
Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice :
MUDr. Peter Kuka
Námestníčka úseku prevádzkovo-technických činností a správy